Trust Membership 2021-22

Trustees and Members 2021-2022

Name

Role

Term of office Responsibility
Andrew Chappell Trustee and Vice Chair 11/09/21 to 10/09/2025

Vice Chair of Trust Board 

Chair of Community and standards Committee

GDPR

Daniel Finill Trustee 04/07/19 to 03/07/23 Safeguarding
Efuru Obua Trustee 04/07/19 to 03/07/23 Inclusion 
Elizabeth Redman Trustee 04/07/19 to 03/07/23 Chair of Resources Committee
James Roach Trustee and CEO n/a  
Liz Leeman Trustee and Chair 09/02/17 to 08/02/21 Chair Of Trust Board 
Natalie Dalvarez Member 01/09/2021 to 31/08/2025  
Jonathan Hartley Member
05/10/20 to 04/10/24
 
Nick Martin Member 10/12/18 to 09/12/22  
Jill Steward Member 05/10/20 to 04/10/24  
       
Sharon Carlyon CFO and COO N/A Company Secretary
Emma Lad Trust Clerk    

Previous Trustee/Members in post during 2020-21:

Member/Trustee Name Role Term of office
Natalie Dalvarez Trustee 28/01/2020 to 29/06/2021
Carley Holliman Member 05/10/16 to 31/08/2021
Vijay Sharma Trustee 04/07/19 to 07/05/2021

Previous Trustee/Members in post during 2019-20:

Member/Trustee Name Role Term of office
Alia Aziz Trustee 31/01/19 to 8/10/19